‘Neymar nuk do arrijë kurrë nivelin e Messit’, -Deklarata e bujshme pas Championsit

‘Neymar nuk do arrijë kurrë nivelin e Messit’, -Deklarata e bujshme pas Championsit

11:24, 14/09/2017

Pas ndeshjes në Champions League, mbrojtësi i Celtic, Mikael Lustig nuk ka kursyer “thumbat” për kundërshtarin e tij Neymar.

Pas kartonit të verdhë që Neymar mori për simulim në këtë ndeshje, Lustig ka thënë: “Kjo ndodh zakonisht me Neymar. Ai është një futbollist i jashtëzakonshëm, por e kemi parë edhe anën tjetër të tij më parë dhe po e shohim prapë. Ai e tepron me reagimet e tij. Nëse Neymar dëshiron të pëlqehet po aq sa Messi, atëherë duhet t’i lërë këto gjëra”, ka shtuar ai.

Kujtojmë që Celtic humbi me rezultat të thellë 5-0 ndaj PSG-së në ndeshjen e parë të vlefshme për Champions League.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>