Merr fund, Diego Costa gjatë kësaj jave bashkohet me klubin e ri

Merr fund, Diego Costa gjatë kësaj jave bashkohet me klubin e ri

10:26, 13/09/2017

Atletico Madrid dhe Diego Costa raportohet se kanë arritur marrëveshjen dhe gjatë kësaj jave sulmuesi spanjoll pritet të bashkohet me klubin e ri.

E përditshmja spanjolle “Marca” shkruan më tej se dy klubet janë në bisedime dhe Costa është i gatshëm të rikthehet në Evropë pasi më parë ka refuzuar të largohet nga Brazili, shkruan SYRI.net.

Përgjatë merkatos verore, Diego Costa refuzoi kalimin e tij te klube si Milan dhe Fenerbahce me objektivin që të rikthehej sërish nën urdhrat e Diego Pablo Simeones.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>