ZYRTARE/ Largohet nga La Liga, transferohet në Serie A

ZYRTARE/ Largohet nga La Liga, transferohet në Serie A

12:09, 17/07/2017

Osasuna ka konfirmuar se Alex Berenguer është transferuar në Serie A tek skuadra e Torinos.

Një deklaratë në faqen zyrtare, klubi i Osasunës shpjegon se Torino do të paguajë 5.5 milionë euro për Berenguer dhe 1 milion në formë shpërblimi në bazë të performancës së lojtarit, shkruan “Football-Italia”, raporton SYRI.net.

Kujtojmë që Napoli prej kohësh interesohej për të marrë shërbimet e Berenguer që në fund ka preferuar klubin e Torinos.

/ SYRI.net /

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment