Do të festonte 87-vjetorin e lindjes, Milani dhe Monza i bëjnë homazhe Silvio Berluskonit

Do të festonte 87-vjetorin e lindjes, Milani dhe Monza i bëjnë homazhe Silvio Berluskonit

11:13, 29/09/2023

Silvio Berluskoni u nda nga jeta më 12 qershor të këtij viti, por nëse do të ishte gjallë sot do të festonte 87 vjetorin e lindjes.

Dy klubet e Serisë A, Milani dhe Monza i kanë bërë homazhe përmes postimeve në rrjetet sociale.

“Në këtë ditë të veçantë, ne festojmë trashëgiminë e Silvio Berluskonit dhe kujtojmë ndikimin e tij në historinë tonë”, shkruhet në profilin e klubit kuqezi.

Image

“29 shtator, një ditë përgjithmonë e veçantë. Urimet më të mira President”, është mesazhi i klubit të Monzës.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco