Milan i jep fund serisë së rezultateve negative, mposht Torinon në 'San Siro'

22:49, 10/02/2023

Në javën e 22-të të Serisë A italiane, futbollistët e Milanit mundën në shtëpi Torinon me rezultat 1:0 dhe i dhanë fund serisë prej shtatë ndeshjesh radhazi pa fitore.

Kuqezinjtë zhvilluan një lojë të dobët në pjesën e parë, por vazhduan të luanin shumë më me vendosmëri, gjë që u shpërblye në fund.

Pas rasteve të humbura të Leaos dhe Giroud, të cilat u ndalën në mënyrë të shkëlqyer nga portieri Torina Milinkovic-Savic, Milani kaloi në epë epërsi në minutën e 62-të. Hernandez krosoi bukur në zonë dhe Giroud shënoi me kokë për 1:0. Torino pati rastin më të mirë me Sanarbia por gjuajti jashtë portës dhe rezultati nuk ndryshoi deri në fund.

Zlatan Ibrahimovic ishte në stol për herë të parë pas nëntë muajsh, por nuk luajti.

Milani do të presë Monzën në turin tjetër, ndërsa Torino pret Cremonese.