Di Maria pranon ofertën e Juventusit, detajet e akordit

Di Maria pranon ofertën e Juventusit, detajet e akordit

22:44, 26/06/2022

Ndërkohë që tifozët e Juventusit presin Paul Pogba në Torino, drejtuesit e bardhezinjve kanë siguruar edhe shërbimet e Angel Di Maria.

Sulmuesi i djathtë argjentinas, i cili doli lojtar i lirë pas shtatë sezoneve të kaluara te PSG, ka pranuar më në fund ofertën e klubit italian.

GDS shkruan se 34-vjeçari ka rënë dakord për të firmosur për një vit me rekordmenët e futbollit italian, teksa do të përfitojë 7 milionë euro neto në sezon.

Juventusi i ofroi një kontratë 2-vjeçare për të përfituar nga “Dekreti i Rritjes”, por lojtari argjentinas insistonte për një kontratë të shkurtër.

Kështu ka ndodhur, Di Maria i ka dhënë fjalën drejtuesve të Juves për të firmosur deri në vitin 2023, dhe do të luajë për herë të parë në Serie A.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco