Dhunë dhe trazira para ndeshjes, policia përzë nga Tirana 70 tifozë

Dhunë dhe trazira para ndeshjes, policia përzë nga Tirana 70 tifozë

11:23, 25/05/2022

Rreth 70 tifozë që kishin mbërritur në Tiranë për të parë ndeshjen finale të “Europa Conference League do të kthehen mbrapsht në Itali.

Kjo për shkak të trazirave dhe dhunës së ushtruar mbrëmjen e të martës. Deri më tani janë 2 autobusë me rreth 70 tifozë italianë do të kthehen mbrapsht për në Itali. Ata po presin në port tu kthyer prej  tensioneve në Tiranë. Ata do të dëbohen për shkak se shkaktuar trazira.

Si pasojë e dhunës së ushtruar nga tifozët e të dy skuadrave, mbetën të plagosur 10 punonjës Policie dhe u dëmtua një automjet policie.

Po ashtu u shoqëruan në ambientet e Policisë 60 shtetas nga grupet e tifozëve të dyja skuadrave, 48 shtetas italian dhe 12 shtetas holandez.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco