Zbulohet si votuan Reja dhe kapiteni Etrit Berisha për lojtarin më të mirë të vitit

Zbulohet si votuan Reja dhe kapiteni Etrit Berisha për lojtarin më të mirë të vitit

22:15, 17/01/2022

Për të qenë transparent me opinionin publik, FIFA ka zbuluar të gjitha votat e trajnerëve dhe kapitenëve të përfaqësueseve për Çmimin “FIFA The Best 2021”.

Nga Kombëtarja shqiptare, të drejtën e votës e kanë pasur trajneri Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha.

Kështu, trajneri italian i kuqezinjve në votimin për lojtarin më  të mirë, çmim të cilin e fitoi Lewandowski, i ka dhënë pikët maksimale (5 pikë) Jorginhos, futbollistit të Chelsea-t dhe përfaqësueses italiane, me 3 pikë Lewandowskin dhe 1 pikë Messin.

Ndryshe nga trajneri, kapiteni Berisha i ka dhënë 5 pikë Messit, 3 Lewandowskit dhe 1 pikë Erling Haalandit.

Eduardo Reja dhe Etrit Berisha kanë qenë në një mendje vetëm në faktin që të dy i kanë dhënë nga 3 pikë fituesit Lewandowski.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco