I shpëtuan jetën Eriksenit në Europian, FIFA i jep çmimin ‘Fair Play’ stafit mjekësor të Danimarkës

I shpëtuan jetën Eriksenit në Europian, FIFA i jep çmimin ‘Fair Play’ stafit mjekësor të Danimarkës

19:46, 17/01/2022

Në Zyrih të Zvicrës po zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve “FIFA The Best”.

Stafi mjekësor i Danimarkës ka fituar çmimin “Fair Play” nga FIFA.

Stafi mjekësor i Danimarkës e fitoi çmimin “Fair Play” për shpëtimin e jetës së Christian Eriksen.

Mesfushori pësoi sulm në zemër gjatë ndeshjes së Euro2020 ndaj Finlandës, por që falë reagimit të mirë të stafit mjekësor, ai arriti të rikthehej në jetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco