Lajmi i fundit

LIVE SYRI TV/ Këndi i Pano Sokos

Pep Guardiola tregon trajnerin nga i cili mëson

Pep Guardiola tregon trajnerin nga i cili mëson

09:19, 15/01/2022

Para ndeshjes së Manchester City kundër Chelseat të shtunën, Pep Guardiola vlerësoi trajnerin e Bluve, Thomas Tuchel, si një nga trajnerët e paktë nga të cilët mëson gjëra.

Guardiola u shfaq para mediave për herë të parë që kur u infektua me COVID-19 para fitores së tyre në FA Cup ndaj Swindon Town. 

Spanjolli u zëvendësua nga ndihmësi i menaxherit Rodolfo Borrell në vijën e kontaktit për atë lojë, kur skuadra e tyre e fortë largoi skuadrën e Ligës së Dytë.

“Ai është shumë kreativ”, tha Guardiola për shtypin. “Një nga menaxherët e paktë nga të cilët mësoj vazhdimisht për t’u zhvilluar si një menaxher më i mirë".

“[Ai është] i shkëlqyer në të gjitha departamentet. Më pëlqeu që kur ishte në Mainz. Më pëlqen të shikoj skuadrat e tij dhe mënyrën se si luan dhe qasjen. Ai e bën futbollin botëror më të mirë. Kur gjen një menaxher që dëshiron të jetë gjithmonë pozitiv në mënyrën se si luan, është mirë”, u shpreh ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco