Lajmi i fundit

Berisha: Narkopolicia Rama-Çuçi keqtrajton fotoreporterin, i fshiu fotot e dhunës ndaj tifozëve dhe qytetarëve

Armando Broja ‘çmend’ anglezët! Klubet në ‘luftë’ kush do të nënshkruajë me sulmuesin shqiptar

Armando Broja ‘çmend’ anglezët! Klubet në ‘luftë’ kush do të nënshkruajë me sulmuesin shqiptar

08:26, 14/01/2022

Southampton është i interesuar të nënshkruajë me Armando Brojën nga Chelsea, por po përballet me konkurrencë nga klubet e tjera angleze.

‘Shenjtorët’ janë të vetëdijshëm për interesimin e klubeve të tjera pas paraqitjeve mbresëlënëse të kohëve të fundit për sulmuesin 20-vjeçar.

Një varg klubesh të Ligës Premier duan të nënshkruajnë me sulmuesin e ri këtë muaj, shkruan SkySports.

Një burim brenda klubit të Chelseat, i ka thënë këtij mediumi se klubet e interesuara tashmë kanë pyetur se sa do të kushtojë blerja e Brojës brenda këtë muaji.

Por duket se Chelsea po shqyrton që ta mbajë Brojën, i cili së fundmi ka nënshkruar kontratë me klubin nga Stamford Bridge.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco