Lajmi i fundit

LIVE/ Foltorja e Mirditës, pritje madhështore për Sali Berishën

Milani në kërkim të një mbrojtësi, Pioli hedh sytë nga Barcelona

Milani në kërkim të një mbrojtësi, Pioli hedh sytë nga Barcelona

12:32, 04/12/2021

Skuadra e Milanit synon të përforcohet me një mbrojtës qendrorë në afatin kalimtar të janarit,.

Lëndimi i Simon Kjaer, i cili do të mbetet jashtë fushave për rreth 6 muaj, ka shtyrë drejtuesit e klubit italian që të mendojnë për zëvendësuesin e tij.

Sipas mediave spanjolle, një emër i ri në listën e ‘Rossonerëve’ është futbollisti i Barcelonës, Samuel Umtiti.

Umtiti prej kohësh ka humbur vendin në formacionin e Barçës, dhe klubi spanjoll është i hapur për shitjen e tij në janar.

Francezi pëlqehet nga klubit italian, dhe mbetet të shihet nëse marrëveshja mes palëve do të arrihet në afatin kalimtar të dimrit.

Mbrojtësi nuk është paraqitur në asnjë ndeshje te Barcelona këtë edicion.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco