Ronaldo ‘engjëlli’ i Manchester United, portugezi i shpëton në fund stolin Solskjaerit

Ronaldo ‘engjëlli’ i Manchester United, portugezi i shpëton në fund stolin Solskjaerit

23:04, 20/10/2021

Ronaldo është shpëtimtari i Manchester United edhe në ndeshjen e radhës kundër Atalantës.

Goli i portugezit vendosi edhe një herë rezultatin përfundimtar që solli edhe një fitore spektakolare për Manchesterin me përmbysje.

Skuadra e Solskjaer ishte në disavantazh 0-2 në pjesën e parë ndërsa në të dytën erdhi përmbysja e madhe ku golat e Rashford në minutën e 53 dhe barazimi i Meguire në minutën e 75 rikthyen baraspeshën.

Ronaldo kishte akoma për të dhënë dhe për të thënë fjalën e fundit të ndeshjes, portugezi i cili nuhat situata të tilla, edhe kësaj here nuk gaboi ku në minutën e 81shfytëzoi një super pasim të Shaë duke shënuar me kokë, e si pasojë solli edhe avantazhin e Manchesteri United ndaj Atalantës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco