VIDEO/ Gola komik dhe të çuditshëm, ndeshja e Bundesligës 2 bëhet hit në rrjetet sociale

10:24, 02/10/2021

Erzgebirge Auea dhe Hamburg ndanë nga një pikë në ndeshjen e raundit të nëntë të Bundesligës së 2 -të, pas barazimit 1: 1. Mirëpo, ajo që ra në sy ishte se ndeshja u vendos nga dy gola të çuditshëm që shpejt u bënë hit në rrjetet sociale.

Aue kaloi në avantazh në minutën e 23 -të kur topi i larguar nga mbrojtësi kundërshtar përfundoi në kokën e Jonjic e më pas në rrjetë. David u munda të largojë topin nga zona, por Jonjic e gjeti veten në vendin "e gabuar" dhe topi përfundoi pas krahëve të portierit të Hamburg.

Vendasit e mbyllën në avantazh pjesën e parë, por në minutën e 69 -të të pjesës së dytë, Messeguem, u ndëshkua me kartonin e kuq, kështu që Aue luajti me një lojtar më pak deri në fund të ndeshjes.

Hamburg luajti për gjithçka ose asgjë, dhe ata e arritën qëllimin në minutën e katërt shtesë. Dhe në çfarë mënyre. Carlson shënoi ndoshta një nga autogolët më të çuditshëm që keni parë ndonjëherë në futboll, duke e privar ekipin e tij nga fitorja në këtë ndeshje.

Aue mban vendin e parafundit (17 –të) në tabelën e 2 -të të Bundesligës, ndërsa Hamburg mban vendin e pestë.