VIDEO/ Ky gol po bën xhiron e rrjetit, një 19-vjeçar shënon si Van Basten

VIDEO/ Ky gol po bën xhiron e rrjetit, një 19-vjeçar shënon si Van Basten

21:06, 28/02/2021

Një gol shumë i bukur është realizuar në kampionatin e Malit të Zi.

Buducnosti vuajti për të fituar 1-0 në shtëpi kundër skuadrës së Titograd.

Goli i fitores erdhi në minutën e 52-të dhe atë e realizoi një mbrojtës.

Bogdan Milic, 19-vjeçari që është pjesë e kombëtares U21 të Malit të Zi, gjeti rrjetën kundërshtare falë një veprimi shumë të bukur akrobatik.

Koordinim perfekt dhe topi në rrjetë, një realizim që të kujton perlën e paharrueshme të holandezit Marco Van Basten në finalen e Euro 1988 kundër Bashkimit Sovjetik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco