VIDEO/ Benzema - Hazard, dyshja dhuron spektakël në ndeshjen ndaj Alaves

VIDEO/ Benzema - Hazard, dyshja dhuron spektakël në ndeshjen ndaj Alaves

22:01, 23/01/2021

Real Madridi e ka mbyllur pjesën e parë me fitoren 3-0 në transfertë kundër Alavesit. Ekipi madrilen shënoi dy gola të bukur, fillimisht me Benzema që u shërbye si duhet nga Hazard dhe me një gjuajtje të mirë e pushoi në portë për 1-0.

 

 

Goli i dytë dhe i treti i sfidës u shënua nga Hazard. Toni Kroos rikuperoi një top dhe dhuroi një asist fantastik me të majtën. Gjermani e nxori të vetëm me portier dhe belgu nuk gaboi për 3-0.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco