Ish-mbrojtësi i Manchester United thotë emrin e trajnerit më të keq

Ish-mbrojtësi i Manchester United thotë emrin e trajnerit më të keq

17:49, 28/09/2020

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Rafael, e ka cilësuar Luis Van Galin si trajnerin më të keq në karrierën e tij.

Braziliani dha një intervistë për “The Athletic”.

“Ai është trajneri më i keq që kam njohur ndonjëherë. Kur thanë se Van Gal do të ishte trajneri i Manchester United, shumë miq më thirrën. Unë nuk mund ta besoja, pasi shumë njerëz më thanë se nuk i pëlqen brazilianët (për shkak të stilit të tyre të lojës). Ata më thanë: ‘Gjëja e parë që ai do të bëjë është të të largojë. Siç kujton me hidhërim Rafael, “Ishte në të vërtetë gjëja që bëri. Ditën e dytë ai tha:” Mund të largohesh.

Ai as nuk kishte bërë ende seancën e parë stërvitore dhe e tha atë. Nuk mund ta besoja”, deklaroi Rafael.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco