Konfirmohet/ Man City kryen transfertën e papritur, nënshkruan me...

Konfirmohet/ Man City kryen transfertën e papritur, nënshkruan me...

08:44, 28/09/2020

Manchester City dhe Benfica kanë mbyllur marrëveshjen për transferimin e Ruben Dias dhe Nicolas Otamendi.

Pas negociatave të gjata, është arritur marrëveshje për transferimin e mbrojtësit portugez, Ruben Dias në Premier League. Ndërkohë, Nicolas Otamendi do t’i bashkohet skuadrës së Benfica, pas një karrierë të suksesshme me ‘Citizens’.

Manchester City pagoi 68 milionë euro plus 3.6 të tjera në formë bonusi për të blerë kartonin e Ruben Dias. Ndërsa në krahun tjetër, Otamendi i kushtoi Benficas  vetëm15 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco