Morata: Kam qenë gjithmon i lidhur me Torinon, jam i bindur...

Morata: Kam qenë gjithmon i lidhur me Torinon, jam i bindur...

16:34, 23/09/2020

Dje, Juventusi zyrtarizoi transferimin e Alvaro Moratas.  

I pyetur nga faqja zyrtare e klubit italian , sulmuesi tha:

'Është një ndjenjë e bukur të kthehem këtu. Unë kam qenë gjithmonë i lidhur me Torinon dhe jam i lumtur. Mezi pres të luaj me shokët e mi të skuadrës.

Epoka e parë ishte e shkëlqyer, por tani jam i bindur se jam një lojtar më i mirë dhe se jam rritur në shumë aspekte të jetës sime. Jam i sigurt se do të jetë një udhëtim tjetër i shkëlqyeshëm'.

Image

Pastaj, Morata shtoi:

'Unë gjithmonë kam qenë  i gatshëm për Juventusin. Është një klub i madh, një ekip i madh dhe një familje e madhe. Kur je në një vend ku ndihesh si në shtëpi, është gjithmonë mirë të kthehesh'.

ani i  takon, Moratas ta tregojë në fushë.

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco