‘Po nuk e lëmë garën pa e parë’: Polakët bëjnë shpikjen, distancim social në majë të vinçave! Pamjet e publikuara nga "Motor Lublin"

‘Po nuk e lëmë garën pa e parë’: Polakët bëjnë shpikjen, distancim social në majë të vinçave!

11:45, 22/07/2020

Tifozët e çmendur në Poloni nuk mund ta linin pa e parë garën me motorrë, të pritur me aq padurim, ndaj kanë marrë me qera 21 vinça për të parë lojën e ekipit të tyre duke respektuar ndërkohë rregullat e distancimit social.

“Motor Lubin” ka hyrë në garë  kundër ekipit KGM Grudziaz afër një autostrade, por vetëm një numër  i kufizuar tifozësh u lejuan për ta ndjekur në stadium, për shkak të kufizimeve të vëna prej koronavirusit.

Garat e shpejtësisë janë një sport i ndjekur shumë në Poloni dhe kjo u duk edhe më pasi tifozin u mblodhën sëbashku dhe morën em qera 2i vinça për të parë garën.

Shihni këto foto të jashtëzakonshme!  

ImageImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco