Cristiano Ronaldo ka shansin për të thyer rekordin e vështirë

Cristiano Ronaldo ka shansin për të thyer rekordin e vështirë

21:19, 14/07/2020

Rekordet janë “ushqimi i preferuar” për Cristiano Ronaldon.

Ylli i Juventusit ka mundësinë e mirë nesër kundër Sasuolos të bëhet lojtar i parë që shënon më shumë se të paktën 50 gola në kampionatin italian, anglez dhe spanjoll.

35-vjeçari me fanellën e Manchester United ka realizuar 84 gola në Premier Ligë dhe 311 gola në kampionatin spanjoll në La Liga.

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, e ka realizuar këtë objektiv në vitin 2018 duke u bërë i pari lojtar që shënon të paktën 50 gola në 3 kampionate: gjerman, anglez dhe italian.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco