Zyrtare/ Thomas Munier firmos me skuadrën e Dortmund

Zyrtare/ Thomas Munier firmos me skuadrën e Dortmund

16:26, 25/06/2020

Thomas Munier nuk do të veshë më fanellën e PSG-së. Belgu sapo ka firmosur me skaudrën e Borussia Dortmund në Gjermani.

Lajmin e dha skuadra e gjermane me anë të një postimi në faqen zyrtare, ku i urojë mirëseardhjen mbrojtësit të djathtë. Meunier, i bashkohet Dortmundit si transferim i lirë.

28-vjeçari ka firmosur deri më 30 qershor 2024 me verdhezinjtë. Ai shihet si një goditje e rëndësishme për ekipin e Dortmund.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco