Merkato: Rashica drejt transferimit të bujshëm në Serie A?

Merkato: Rashica drejt transferimit të bujshëm në Serie A?

18:26, 28/05/2020

Milot Rashica mund të jetë zëvendësuesi i Jose Maria Callejon.

Ky i fundit mund të largohet nga skuadra italiane në fund të sezonit dhe dëshiron rikthimin në Spanjë.

Drejtori sportiv i napolitanëve, Giuntoli, po flet me trajnerin dhe i ka propozuar dy emra që mund të zëvendësojnë spanjollin.

Everton Soares i Gremios është futbollisti i parë që përflitet, ndërsa i dyti është Milot Rashica. Futbollisti kosovar shihet si një alternativë sipas asaj që shkruajnë mediet italiane.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco