VIDEO/  I jashtëzakonshëm Florian Kamberi, sulmuesi  realizon një gol spektakolar

VIDEO/ I jashtëzakonshëm Florian Kamberi, sulmuesi realizon një gol spektakolar

16:03, 23/02/2020

Rangers po luajnë në transfertë kundër Johnstone për javën e 28 të kampionatit skocez. Skuadra e Stiven Gerrard po humbiste me rezultatin 1-0 përpara se në fushë të zbriste Kamberi. Sulmuesi i kombëtares sonë ka hyrë në lojë që nga nisja e pjesës së dytë dhe ka shpërblyer besimin e trajnerit në minutën e 50, duke shënuar dhe barazuar rezultatin.

Kamberi ka marrë një top të gjatë nga e djathta, me sferën që është përplasur fillimisht në tokë e më pas ka përfunduar në këmbët e tij. Sulmuesi nuk është menduar aspak dhe ka goditur fluturimthi, duke shënuar një gol të spektakolar.

Ndeshja është përmbysur nga Ranger dhe në këto momente po fitojnë me rezultatin 2-1

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco