Notat e lojtarëve/ Milan – Juventus, ja më i miri dhe dështaku i ndeshjes

Notat e lojtarëve/ Milan – Juventus, ja më i miri dhe dështaku i ndeshjes

23:30, 13/02/2020

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja mes Milanit dhe Juventusit, e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Italisë.

Ekipet kanë luftuar shumë, po më kërkuese për golin ka qenë skaudra e Piolit.

Milan dhe Juventus barazuan me rezultatin 1-1 në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Në ndeshjen e parë të Kupës, kuqezinjtë e dominuan sfidën e sotme, por rezultati i sfidës nuk ishte në favorin e tyre.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshjen, ku më i miri i ndeshjes u shpall portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon (8.6), i cili shpëtoi shumë herë skuadrën bardhezi nga pësimi i golit, ndërsa dështaku mbrojtësi i Milanit, Calabria (5.7).

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco