E konfirmon FFK, Kosova me fanellë speciale për ndeshjen ndaj Anglisë

E konfirmon FFK, Kosova me fanellë speciale për ndeshjen ndaj Anglisë

10:26, 17/11/2019

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sot ndeshjen e fundit për kualifikueset e Kampionatit Evropian EURO2020.

Në orën 18:00, “Dardanët” do të presin në stadiumin “Fadil Vokrri” Kombëtaren e Anglisë.

Kjo është një ndeshje speciale për Kosovën dhe për këtë arsye do të luajnë me një fanellë të veçantë.

Fanella do të jetë e kaltër dhe me një dizajn unik. Duket e bukur ashtu siç është Kosova dhe shpresojmë që futbollistët ta nderojnë në fushë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco