VIDEO/ Liridon Latifi gjen golin në Moldavi, 25 vjeçari i jep një pikë ekipit

VIDEO/ Liridon Latifi gjen golin në Moldavi, 25 vjeçari i jep një pikë ekipit

10:44, 20/10/2019

Liridon Latifi realizon dhe i jep një pikë me vlerë Sheriff Tiraspolit, në transfertën ndaj Milasmit, që përfundoi në barazim 1-1.

Ish futbollisti i Skënderbeut shënojë për ekipin e tij në minutën e 48 të pjesës së dytë, duke i barazuar shifrat pas golit të pësuar në minutën e 38-të.

Latifi shënoi me kokë, teksa goditi bukur nga brenda zone, pas një krosimi nga e djathta.

Sherifi i Tiraspolit, me këtë pikë, shkon në kuotën e 63 të tillave, në vendin e parë, plot 13 më shumë se vendi i dytë pas 25 ndeshjesh, dhe ecën i qetë drejt titullit kampion.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco