Lukaku: Milani nuk bëri asgjë, mund të kishim...

Lukaku: Milani nuk bëri asgjë, mund të kishim...

09:57, 22/09/2019

Romelu Lukaku sulmuesi i Interit, fitojë derbin e tij të parë në Milano, madje duke qenë dhe protagonist. Belgu realizoi golin e dytë në fitoren ndaj Milanit (2-0).

Në fund të ndeshjes, belgu foli për InterTv : "Jam shumë i lumtur me fitoren, kjo ndeshje ishte shumë e rëndësishme për ne. Luajtëm me mentalitetin e kampionëve".

Puthja e kameras- Kur arrita në verë, i premtova nënës sime se do t'i dërgoja një mesazh përmes kamerës. Isha shumë i lumtur që shënova në atë moment të ndeshjes".

Ndeshja- Stafi na kishte përgatitur shumë mirë, i dinim meritat e Milanit, por ata nuk bënë asgjë në këtë ndeshje. Ne kontrolluam lojën, mund të kishim shënuar edhe më shumë gola. Kemi bërë disa hapa përpara në krahasim me ndeshjen e Champions League kundër Slavia-s".

Si po ndiheni tani?
"Mirë. Më pëlqen shumë Conte, po punoj mirë me të”, përfundojë Lukaku.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco