VIDEO/ Gjeste anti-sportive, arbitri nxjerr dy kartona të kuq në Kukësi-Partizani

VIDEO/ Gjeste anti-sportive, arbitri nxjerr dy kartona të kuq në Kukësi-Partizani

20:25, 23/08/2019

Ka nervozizëm në sfidën që po zhvillohet në “Elbasan Arena” ndërmjet Kukësit dhe Partizanit.

Minutën e 63′ arbitri nxjerr dy kartona të kuq për shkak të gjesteve antisportive! Ndëshkohen Bruno Lulaj për Kukësin dhe Solomon i Partizanit.

Sulmuesi i kuq godet me kokë mbrojtësin e Kukësit, teksa ky i fundit e shtyn. Nuk fal gjyqtari Jorgji, që i largon të dy nga fusha.

Kukësi po fiton me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit, sfida hapëse për sezonin e ri në Kategorinë Superiore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco