ZYRTARE: Rashica mungon disa javë, mund t’i humbë ndeshjet e rëndësishme

ZYRTARE: Rashica mungon disa javë, mund t’i humbë ndeshjet e rëndësishme

18:24, 20/08/2019

Skuadra gjermane Werder Bremen ka konfirmuar mungesën e Milot Rashicës.

23 vjeçari u lëndua kundër Fortuna Dusseldorf në fundjavën e kaluar, pasi tërhoqi muskulin.

Rashica do të mungojë disa javë dhe për pasojë nuk do të luaj kundër Hoffenheimit dhe Augsburgut në Bundesligë.

Megjithatë ekziston rreziku që mesfushori të mos luaj edhe për Kosovën në dy ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco