Majlinda Kelmendi fiton në çerekfinale, kalon në katër më të mirat

Majlinda Kelmendi fiton në çerekfinale, kalon në katër më të mirat

13:59, 12/07/2019

Majlinda Kelmendi i ka vazhduar paraqitjet e saj të mira edhe në Grand Prix Budapest, duke regjistruar fitoren e dytë në peshën 52 kilogram.

Pasi gjunjëzoi xhudisten nga meksika, radha ishte për Tetiana Levytska Shukvani nga Gjeorgjia, e cila gjithashtu ishte e pafuqishme kundër Majlindës.

Kelmendi këtë duel e fitoi me ‘Golden Score’ dhe tashmë do të jetë në mesin e katër më të mirave, ku përballet me japonezën Chishima Maeda

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco