ZYRTARE: Bajern transferon sulmuesin e talentuar, kontratë 3-vjeçare

ZYRTARE: Bajern transferon sulmuesin e talentuar, kontratë 3-vjeçare

11:34, 01/07/2019

Bayern Munich ka blerë zyrtarisht talentin e Zelandës së re, Sarpreet Singh.

20-vjeçari ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me kampionët e Gjermanisë, por fillimisht do të luajë për ekipin e dytë për të rritur nivelin.

Sigh zhvilloi 26 paraqitje me fanellën e Wellington Phoenix e cila militon në A-League këtë sezon.

Mesfushori sulmues kontribuoi me nëntë gola dhe tetë asiste në 40 paraqitje në të gjitha garat për Wellington.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco