Presidenti i Portos zbulon se çfarë do të bëjë Iker Casillas pas atakut në zemër

Presidenti i Portos zbulon se çfarë do të bëjë Iker Casillas pas atakut në zemër

08:53, 16/05/2019

Portieri spanjoll, Iker Casullas, do të detyrohet të largohet nga futbolli, pas atakut në zemër që ka pësuar.

Pak ditë më parë, legjenda spanjolle shokoi të gjithë me sulmin në zemër të pësuar në stërvitje te Porto, por për fatin e mirë të tij, e kaloi me sukses.

Megjithatë, ataku kardiak do ta detyrojë Casillasin që të largohet nga futbolli.

Kështu ka lënë të kuptohet presidenti i Portos, Jorge Nuno Pinto da Costa, që ka nisur punën për të gjetur një portier të ri.

“Ne kemi një problem shtesë me Casillas, i cili kishte rinovuar dhe tashmë nuk do mundet të luajë . Tani ne mendojmë për portierin e ri,” ka thënë Da Costa për revistën portugeze “O Jogo”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco