Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

Barcelonën e pret ‘ferri’ në short, ja kundërshtarët në fazën tjetër të Championsit

08:50, 14/03/2019

Janë kompletuar 8 skuadrat çerekfinaliste në Champions League

Barcelona, Liverpool, Manchester City, Ajax, Porto, Manchester United, Juventus dhe Tottenham Hotspur, kanë siguruar një vend në 8 klubet më të mira të Europës.

Për herë të parë në dhjetë vitet e fundit, katër skuadra nga Anglia kalojnë në çerekfinale.

Pavarësisht skuadrave të forta që kanë kaluar në këtë fazë, Barcelona konsiderohet favorite, falë formës së mirë të Lionel Messit.

Mediet në Spanjë kanë filluar të bëjnë parashikimet e shortit që pritet të hidhet ditën e premte në orën 12:00.

Manchester City, Liverpool, Juventus dhe Manchester United, janë 4 rivalët më të fortë të Barcelonës që kërkon t’i shmanget me çdo kusht.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco