Pas dështimit me PSG-në, nisin telashet për Solskjaer

Pas dështimit me PSG-në, nisin telashet për Solskjaer

21:11, 15/02/2019

Anthony Martial dhe Jesse Lingard do të jenë jashtë fushave dy deri në tre javë, duke humbur ndeshjet ndaj Chelseat dhe Liverpoolit.

Lajmi është konfirmuar nga trajneri i "Djajve të Kuq", Ole Gunnar Solskjaer, i cili shpreson që dy lojtarët në fjalë të rikthehen sa më parë.

Lingard dhe Martial u dëmtuan kundër PSG-së në Champions League dhe të dy u detyruan të lënë fushën e lojës që në pjesën e parë.

Dy mungesa mjaft të mëdha për Manchester United teksa problemet në sulm sa vjen e shtohet ku Sanchez dhe Lukaku janë tërsisht jashtë forme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment