Tifozët e Juventusit falin Bonuccin

Tifozët e Juventusit falin Bonuccin

23:36, 13/08/2018

Pasi ka kaluar një vit në Milan, Leonardo Bonucci vendosi që të kthehet përsëri në Torino me skuadrën që kishte fituar gjashtë Skudeto

Një numër i madh i tifozëve të Juventusit ende e konsiderojnë Bonuccin tradhtar dhe nuk dëshironin që ai të rikthehet dhe për këtë kanë shprehur frustrimin e tyre, aq më pak që ai u shkëmbye me një talent si Mattia Caldara.

Bordi nënshkroi me Bonuccin dhe në konferencën e tij për shty ai pranoj që ka bërë gabim dhe tha se ai beson që është kthyer në shtëpinë e tij.

Pavarësisht tërë urrejtjes në mediat sociale, dje në Villar Perosa, ku u luajt miqësorja e fundit e Juventusit para se të filloj Serie A, Bonucci luajti dhe u duartrokit nga fansat jo njëherë por disa herë, një gjest që i tregoi 31 vjeçarit që tifozët janë gati për kapitullin e ri.

Juventusi do të luaj ndeshjen e parë kundër Chivos më 18 gusht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment