Marrin fund ditët me diell/ Ja parashikimi i motit për nesër

Marrin fund ditët me diell/ Ja parashikimi i motit për nesër

23:19, 18/01/2020

Ditët me diell duket se do të marrin fund, pasi që nga kjo e dielë do të mbizotërojnë vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin shira të karakterit lokal dhe afat-shkurtër në zonat Qendrore dhe Jugore.

Në zonat malore parashikohet të ketë edhe reshje të dëborës.

E dielë, 19 Janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM - Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit

RESHJET

Nesër (e diel, dt.19) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 7 / 13 °C

në vendet e ulëta: 5 / 13 °C

në vendet malore: -2 / 5 °C

ERA

Nesër (e diel, dt.19) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco