Këto pozicione seksi nëse i aplikoni… do të zëvendësoni palestrën

Këto pozicione seksi nëse i aplikoni… do të zëvendësoni palestrën

09:46, 24/07/2021
A+ Aa A-

Të humbësh kilogramët e tepërta është gjithnjë një sfidë më vete, por me sa duket nuk është e nevojshme më palestra për këtë punë.

Më poshtë do gjeni disa nga pozicionet e seksit të garantuara për të djegur kilojaul (njësi matëse për kaloritë), kështu që mos u abononi më në palestra, thojini lamtumirë trajnerëve dhe hiqni veshjet për yoga, sepse “sex-ushtrimet” janë trendi më i fundit për arritjen e peshës ideale.

Në vend që të zgjoheni me një alarm në orën 6 për një sesion ushtrimesh, thjesht rrokullisuni në anën tjetër të krevatit dhe zgjoni partnerin tuaj “në emër të djegies së kalorive”.

Ndoshta nuk e keni menduar, por disa nga pozicionet më të zakonshme të seksit janë gjetur edhe si më të efektshmet për të arritur një trup me forma perfekte.

1.Misionari- 134 kilojaul për 15 minuta

2.Ura- 263 kilojaul në 15 minuta

3.Doggy style- 167 kilojaul për 15 minuta

4.Rrotullimi- 201 kilojaul për 15 minuta

5.Të mbash femrën lart- 209 kilojaul në 15 minuta

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco