Cilat janë 4 pozicionet më të rrezikshme për organin mashkullor gjatë seksit?!

Cilat janë 4 pozicionet më të rrezikshme për organin mashkullor gjatë seksit?!

11:24, 12/06/2021
A+ Aa A-

Mardhëniet seksuale, veç kënaqësisë, mund të shkaktojë edhe dëme për partnerin tuaj.

Njihuni më poshtë me 4 pozicionet më te rrezikshme që mund të çojnë deri në thyerje të organit gjenital mashkullor:

1. Nëse mashkulli rri lart, duhet të ketë kujdes se përplasja e shpejtë e organit me kockën pubike femërore mund të çojë deri në fraktura.

2.Femra poshtë dhe me kurriz nga partneri

Edhe ky kënd paraqitet shumë i rrezikshëm, pasi anatomia nuk e favorizon marrëdhënien tuaj seksuale.

3.”Varësja me perla”

Nëse mashkulli e vendos organin e tij mes gjinjve tuaj, ai mund ta bëj aq brutalisht ,sa ta dëmtojë atë.

4.Doggy Style

Ky pozicion është përgjegjës për 30% të frakturave të organit gjenital mashkullor.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco