E frikshme/ Eksperti kryesor në SHBA: Ja sa njerëz do të vdesin nga COVID-19

E frikshme/ Eksperti kryesor në SHBA: Ja sa njerëz do të vdesin nga COVID-19

17:02, 29/03/2020

Miliona amerikanë do të infektohen nga COVID-19 dhe 100-200 mijë do të vdesin.

Ky është parashikimi i frikshëm i ekspertit të sëmundjeve infektive në SHBA dhe konsulentit të Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci.

Sipas ekspertëve shifra e të infektuarve në botë është gati 665 mijë raste në botë, me në krye SHBA-të me 124 665 persona të infektuar.

Ditët e fundit në SHBA ka pasur një rritje të frikshme të të infektuarve më COVID-19.

Kujtojmë se Anthony Fauci është gjithashtu edhe drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shpellar,lab,lal,laluc,malok29/03/2020 18:00

AMERIKA E PARA! Tra(m)pi e mbajti fjalen.... E PARA NE CORONAVIRUS.

Shto koment

Denonco