Koronavirusi, Besa Shahini thotë se ka filluar këshillimi i nxënësve në shkolla

Koronavirusi, Besa Shahini thotë se ka filluar këshillimi i nxënësve në shkolla

14:09, 27/02/2020

Ministrja e Arsimit Besa Shahini tha sot se çdo ditë nëpër shkolla, mësuesit  po orientojnë nxënësit se si të parandalojnë përhapjen e viruseve duke u bazuar në rekomandimet më të mira të Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Larja e shpeshtë e duarve është masa kryesore që mund të ndërmerret.

 Maskat janë të panevojshme kur nuk ka simptomë gripale.  Antibiotikët nuk duhet të merren pa rekomandimin e mjekut. Deri tani nuk ka asnjë rast të koronavirusit në Shqipëri. Por, edhe nëse do të ketë në të ardhmen, jemi plotësisht gati ta përballojmë bashkërisht, " ka theksuar Shahini.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco