Harrojeni dentistin, pastroni dhëmbët dhe largoni erën e keqe nga goja kështu

Harrojeni dentistin, pastroni dhëmbët dhe largoni erën e keqe nga goja kështu

14:45, 20/12/2018

Nëse dëshironi të largoni frymën e keqe dhe freskoni gojën natyrshëm, erdhi lajmi i mirë për ju.

Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi.

Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk sulmon smaltin e dhëmbëve.

Keni nevojë:

2 limona,

1 gotë ujë të ngrohtë,

1 lugë çaji sodë buke

dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.

 

Përgatitja e saktë:

HAPI I: Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën.

HAPI II: Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar.

Përdoreni këtë ilaç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila.

Kjo gargarë natyrale eliminon frymën e keqe falë vetive të mëdha antibakteriale të kanellës, të cilat sulmojnë bakteret që shkaktojnë erën e keqe.

Soda gjithashtu ka veti antibakteriale dhe është gjithashtu shumë e dobishme për zbardhjen e dhëmbëve.

Lëngu i limonit ka një aromë freskuese dhe gjithashtu ndihmon në eliminimin e frymëmarrjes së keqe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco