Serbia dërgon emisarë specialë për të penguar Kosovën në UNESCO

Serbia dërgon emisarë specialë për të penguar Kosovën në UNESCO

09:44, 12/08/2017

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, në bashkëpunim me Presidentin Aleksandar Vuçiç, gjatë shtatorit do të dërgojë emisarë specialë edhe në tetë shtete për të penguar anëtarësimin e Kosovës në UNESCO dhe organizatat tjera ndërkombëtare.

Siç shkruan gazeta serbe "Novosti", deri më 9 gusht, emisarët specialë nga 27 shtete kanë vizituar 19 dhe bëhet fjalë për aksionin e lobimit diplomatik kundër kandidaturës së Kosovës, e cila ka nisur më 1 prill, transmeton Ksp.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment