Tensione në Parlament, deputetët i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë me dokumente zv/kryetarin e Kuvendit

Tensione në Parlament, deputetët i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë me dokumente zv/kryetarin e Kuvendit

19:10, 20/11/2023
A+ Aa A-

Edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ditën e sotme janë shënuar incidente.

Dy deputetë të Levicës, Dimitar Apasiev dhe Kërmov, kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të Kuvendit, Goran Misovski dhe më shkuan drejt tij duke e gjuajtur me letra e amendamenteve të cilat Levica i kishte dorëzuar për ndryshimet në Rregulloren.

Incidentin pasoi pasi 87 deputetet nuk e pranuan kërkesën e Levicës që të hiqet Rregullorja nga rendi i ditës. Kryetari i Kuvendit, Telat Xhaferi njoftoi ndërprerjen të seancës, shkruajnë mediat maqedonase.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco