Postimi provokues i Erdoganit: Nuk do ta harrojmë kurrë Masakrën e Tripolicës

Postimi provokues i Erdoganit: Nuk do ta harrojmë kurrë Masakrën e Tripolicës

17:51, 23/09/2022
A+ Aa A-

Recep Tayyip Erdogan ka bërë një postim për Tripolicën. “Nuk do ta harrojmë kurrë Masakrën e Tripolicës që ndodhi më 23 shtator 1821”, shkroi ai në Twitter.

Më pas ai shtoi se në këtë betejë të veçantë “mijëra vëllezërit tanë myslimanë turq dhe shqiptarë, si dhe hebrenj, u vranë brutalisht”.

Postimi i Erdogan vjen pasi ai qëndroi nga foltorja e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së ku akuzoi Greqinë se "e ktheu Egjeun në një varrezë refugjatësh", duke treguar foto të fëmijëve refugjatë të vdekur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco