Emigranti humb jetën në një aksident pranë Aleksandropolit, Greqi

Emigranti humb jetën në një aksident pranë Aleksandropolit, Greqi

13:32, 22/07/2022
A+ Aa A-

Athinë - Një burrë vdiq kur makina me të cilën po udhëtonte doli nga rruga dhe u zhyt në një përrua pranë Aleksandoupolit, në Greqinë verilindore, të enjten.

I vdekuri dhe tre pasagjerët e tjerë ishin emigrantë.

Policia greke arrestoi drejtuesin e mjetit të dyshuar për trafikim të qenieve njerëzore dhe për mungesë leje drejtimi.

Burrat e tjerë u dërguan në Spitalin e Përgjithshëm të Aleksandoupolit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco