Lajmi i fundit

LIVE- SYRI TV/ Pedagogët në protestë tek Universiteti i Tiranës

E rëndë në Greqi/ Djali i pret qafën nënës, trupi i saj gjendet pas 5 ditësh

E rëndë në Greqi/ Djali i pret qafën nënës, trupi i saj gjendet pas 5 ditësh

09:34, 06/07/2022
A+ Aa A-

Një 50-vjeçar ka vrarë nënën e tij në Selanik të Greqisë, duke përdorur kamxhik dhe një mjet të mprehtë, shkruan CNN grek.

Trupi i pajetë i 79-vjeçares u gjet nga djali tjetër i saj, 53-vjeçar, pesë ditë më vonë, brenda banesës ku jetonte. Ajo ishte e veshur me rroba, ndërsa trupi i saj kishte nisur kalbjen.

Autori është arrestuar menjëherë nga Policia dhe është dërguar në Spitalin Psikiatrik të Selanikut, pasi rrëfeu veprën që e ka kryer.

Sipas Policisë greke, 50-vjeçari me një mjet të mprehtë ia ka prerë qafën viktimës dhe ka përdorur kamxhikun për goditje ndaj saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco