Greqi, të infektuarit e rinj shtohen me 1300 raste në ditë, kryeson Atika dhe Selaniku

Greqi, të infektuarit e rinj shtohen me 1300 raste në ditë, kryeson Atika dhe Selaniku

07:51, 15/09/2021
A+ Aa A-

Numri i infeksioneve të reja Covid-19 arriti në 2,919 të martën nga 1,608 një ditë më parë, tha Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) në buletinin e saj të përditshëm.

Kishte gjithashtu 31 vdekje kundrejt 51 të hënën, ndërsa 369 pacientë ishin në ventilatorë.

Edhe një here tjetër, shumica e rasteve të reja (606) u konfirmuan në Atikë, ndërsa 409 raste u gjetën në Selanik.

EODY tha se kreu gjithsej 348,038 teste (PCR dhe të shpejta) në 24 orët e fundit, të cilat kishin një normë pozitiviteti prej 0.88%.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco