Lajmi i fundit

LISTA/ Sekuestrohen miliona euro prona në Vlorë

Maqedoni e Veriut/ 19 viktima dhe 27 raste të reja me Covid

Maqedoni e Veriut/ 19 viktima dhe 27 raste të reja me Covid

16:53, 17/05/2021
A+ Aa A-

Në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 19 persona si pasojë e koronavirusit në 2 4orët e fundit.

Në raportin më të fundit të ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se nga 1 314 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 27 raste të reja dhe kanë humbur jetën 19 persona.

Prej tyre në Shkup-19, Prilep-2, Shtip-2, Vinicë-2, Strugë-1 dhe Koçan-1.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 192 pacientë duke e çuar në 146 043 numrin e përgjithshëm të të shëruarve me Covid.

Nga fillimi I pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve është 154 725 mes të cilëve kanë humbur jetën 5 230 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco