Maqedoni e Veriut/ 824 raste të reja dhe 31 viktima nga Covid

Maqedoni e Veriut/ 824 raste të reja dhe 31 viktima nga Covid

20:18, 17/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, një numër i lartë të infektuarish me Covid është konfirmuar në Maqedoninë e Veriut.

Sipas autoriteteve, rezulton se nga 3.988 teste kanë rezultuar pozitiv me Covid 824 raste të reja dhe kanë humbur jetën 31 persona.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shëruar 682 persona.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 146 733 raste prej të cilëve 122 121 persona kanë fituar betejën me Covid dhe 4419 të tjerë kanë humbur jetën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco